ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2013-14

enimerosi 2013 5

Με γεμάτο το αμφιθέατρο του 2ου ΓΕΛ Κατερίνης έγινε συγκέντρωση και ενημέρωση των γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας. Ο διευθυντής κ. Σιδηρόπουλος ενημέρωσε για τον κανονισμό λειτουργίας του σχολείου και τους νόμους. Ο υποδιευθυντής κ. Νικολής έκανε ενημέρωση για το Νέο Λύκειο και η υποδιευθύντρια κ. Αναγνώστη για την εκπαιδευτική διαδικασία και την αντιμετώπιση των προβλημάτων των μαθητών. Ο σχολικός σύμβουλος παιδαγωγικής ευθύνης του σχολείου μας κ. Βοσκός Ευάγγελος έκανε ενημέρωση εφ? όλης της ύλης.

enimerosi 2013 1

Παραβρέθηκαν, χαιρέτησαν και τοποθετήθηκαν επί των θεμάτων η πρόεδρος και η γραμματέας του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων. Η γραμματέας του δεκαπενταμελούς εκπροσώπησε τους μαθητές.

enimerosi 2013 3

Ακολούθησαν διευκρινιστικές ερωτήσεις.

Αξιοσημείωτο είναι ότι η συνάντηση διήρκεσε περισσότερο από δύο (2) ώρες, ενώ το ενδιαφέρον καθ? όλη τη διαδικασία ήταν αμείωτο.

enimerosi 2013 4